Teaduskonverents ja tehnika

Tänane Teaduskonverents aulas ei toimunud. Ei saanud arvutisüsteemi tööle, sest kõikvõimalikud seadistused, turve ja piiratud õigused jne. ei olnud omavahel kooskõlas. Nokk kinni, saba lahti!
Probleemi saime lahendatud siis, kui suunasime 1.kooliastme ühte klassiruumi ja 2.kooliastme meediaklassi. Oli küll kitsas ja ei saanud kasutada esinemisel mikrofone, kuid õnneks olid lapsed rõõmsad ja uudishimulikud. Külalised, kes olid konverentsist osa võtma tulnud, ei kurjustanud samuti. Olid mõistvad. Ometi oli paha tunne. Seda eelkõige eilse pärast! Aga tuleb edasi minna ja püüda tulevikus edukamalt hakkama saamise poole.
6.klass oli aga samas äraütlemata õnnelikus meeleolus, sest nendel õnnestus täna saada kätte oma auhind Nutilabori võistluselt, milleks oli Skype esinduse külastus. Organiseerisime neile ka Mektory külastuse ja olime rõõmsad, et nad olid vaimustuses! Tundub, et digiajastu lapsed mõistavad üsna hästi digimaailma. Meie, õpetajad, oleme ehk need, kes kardavad või häbenevad või ei mõista veel, miks lapsed ihalevad elu digimaailmas.

Advertisements

1 thought on “Teaduskonverents ja tehnika

  1. Teatud mõttes oli isegi vahva, et kaks kooliastet oma ettekandeid eraldi esitasid. Aja kokkuhoid ja ühtlasema tasemega õpilased üheskoos. Siiski eriti pidulik ja akadeemilise mulje jättis just 3. juuni teadustööde ettekandmine, sest üritus algas kohe hommikul, saal oli kaunis ja pidulik, esimesed etteasted omaloomingu vallas kõrge tasemega, väga erilise mulje jättis just see teaduskonverents. Ja ilus lõpp ka tädi Siiri poolt.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s