FLL

Konguta Kooli robootika meeskond „Hullud robootikud“, kuhu kuulusid: Kelis Randver, Martaliis Hermann, Mirtel-Mia Kivirähk, Leila Lehtsalu 2. klassist, Kevo Kasesalu ja Vallo Villonen 3. klassist, osalesid 20. jaanuaril, FIRST LEGO League poolfinaalis, Tartus AHHA Teaduskeskuses.

Võistlusteemaks sellel aastal oli HYDRODYNAMICS, ehk õpilastel tuli uurida vee säästlikku kasutust, leida probleem ja pakkuda välja omapoolsed lahendused vee säästlikumaks kasutuseks. „Hullud robootikud“ uurisid vee kasutust autopesulates.

Lisaks projektiesitlusele tuli ehitada robot ja mõtelda välja programmid erinevate missioonide täitmiseks. Žürii hindas võistkonna projektiesitlust,  meeskonnatööd, roboti disaini, ning lisaks tuli pidada kolm robotimängu vooru, milles kahe ja poole minuti jooksul tuli täita võimalikult palju missioone.  Kõige olulisemaks on FIRST LEGO League põhiväärtused. Võtteks omaks põhiväärtused, õpivad osalejad, et sõbralik võistlus ja ühine kasu ei ole eraldiseisvad eesmärgid ja et üksteise aitamine on meeskonnatöö alustala.

Meie „Hullud robootikud“ olid sellisel suurvõistlusel esimest korda. Võitjad on kõik kes on uudishimulikud uurijad ja tahavad tegeleda robotite ja programmeerimisega.  Medali ja diplomi saab iga võistlusel osaleja.  Meil läks nii hästi, et me saime II koha ja karika oma projekti eest. Suur rõõm oli edasi pääseda finaali, kuhu pääseb igast poolfinaalist kümme võistkonda. Lõuna-Eesti poolfinaali esimesele päevale oli registreeritud 36 võistkonda.

Juhendajana võin öelda, et lapsed olid meeskonnana äärmiselt ühtsed, tegid koostööd ja aitasid üksteist. Olime tulnud tutvuma, mida üldse kujutab endast selline suur robootikapäev. Ootust meil auhindadele ei olnud, kuid kui, meid välja hõigati, olime ülirõõmsad, olime ju seda meelt, et tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt. Aga osa võtta tasub, sest rõõm päevast ja saadud kogemustest kaalub üles mistahes väsimuse, kõhuvalu või sõbra sünnipäeva, kuhu minna ei saanud.

Palju jõudu ja edu Hulludele robootikutele finaaliks, mis toimub 11.-12. märtsil Tallinas!

/Kirjutas Meeli Treier, juhendaja/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s