Digipööre

2digipööre-250x153Sissejuhatuseks Digipöörde kodulehelt

Pildikesi Samsungi digipöörde lehelt

Samsungdigipööre

Mardi reisiblogi digipöörde pilootkoolidesse

Digipööramisest Õpetajate Lehes

Õpime teistelt Samsungi pilootkoolidelt

Põltsamaa Ühisgümnaasium

Narva Soldino Gümnaasium

Pärnu Vanalinna Põhikool

Pelgulinna Gümnaasium

Valga Vene Gümnaasium

Türi Põhikool

Kuressaare Gümnaasium

 

 

PärnuMeie meeskonna külaskäik Pärnu Vanalinna Põhikooli

Digipöörde raames paluti igal pilootkoolil leida enesele partnerkool. Meie valisime koostööpartneriks Pärnu Vanalinna Põhikooli, ka nemad olid meile juba “silma heitnud”:) Et kõik martlaanperelikult reisiblogisse kirja pandud saaks, alustame meiegi sõidust Pärnusse. Autojuhiks “valisime” Elini, sest temal on ainukesena 7-kohaline auto ja sellist ongi meil vaja, et diginaiskond ära mahutada.

Hämaravõitu 27.oktoobripäev ja 2 tundi sõitu kulus probleemitult. Peatus Viljandis “Ugala” teatrikassas pileteid ei andnud ja Kõpu kaudu edasi. Juttu jätkus- millest muust kui digist:) ja Pärnu juba paistiski. Tegime peatuse Kaubamajakas- kes kohvi ja muffiniga, kes koogi, kes wrapiga- ja juttu jätkus ikka veel.

Lülitasime sisse targa mobiilse teeõpetaja ja suundusime kooli poole. Ehkki mobiilne giid õpetas “vasakule” ja “veel vasakule”, arvasime maja välisilmet vaadates, et oleme kohal- paraku pidime Kuninga tänava Põhikooli lahke lapsevanema abil sättima endid taas ratastele. Mobiilse giidi lülitasime välja. Juba tunduski, et oleme kohal- taas valearvestus- oli hoopis Pärnu Sütevaka! Ei jäänud muud üle kui taas lülitada mobiilist teejuht sisse ja kuulata teda hoolega: kell 13.02 astusime autost maha kooliõuele.

Meid juba oodati- õppealajuhataja Kaire rõõmsa tere järel tundsime, et olime oodatud. Teadsime, et oleme majas külalistena- kooli kodulehe esimene uudise tänase päeva alt andis sellest ka teistele teada.

Esmalt maandusime õpetajate digivahetunnis, mis algselt oli planeeritud toimuma kord nädalas, kuid  toimub neil nüüd kaks korda, vahel isegi kolm korda nädalas- digipööre on neid pöördesse viinud! Vahetund, mis pole ju eriti pikk aeg, kulus õpetaja Marjel fotor.com tutvustamiseks. Haarasime meiegi “härjal sarvist” ja asusime pilte tuunima ja kollaaže tegema. Saime abi ja juhatust nii õpetajalt kui kaaskolleegidelt. Pärnus tutvustabki kolleegidele uut vahendit see, kes midagi põnevat on leidnud. Tutvustada soovijatest on moodustunud isegi järjekord!

Pererahvas viis meid lõunalauda ja seal saime meiegi teada, et uus veerand Pärnus nagu ka meil, Kongutas algab hommikupudru söömise testmisega. Meie alustame sellel neljapäeval, nemad esmaspäeval. Koolilõuna maitses hästi ja kokatädid olid meile tuttavaks tehtud fotor. com kollaažiga- muuseas- nemad ise olid köögis küll üllatunud. Aga see on ka see digipööramise värk- digitaalne salasilm on kõikjal:)

Kõht täis, meel hea, siirdusime 4.klassi õpetaja Anne tundi. Matemaatika ja 6.tund. Nagu õpetaja seletas, innustataksegi õpilasi eriti viimaste tundide ajal, siis kui väsimus juba võimust võtab, digivahendeid kasutama. Siis on lapsed  taas innukamad õppima- ka matemaatikat. Tunnis vaikne nohin, kiri tahvlil teatas, et vali QR- kood(kas tahad värvilist või tavalist musta?) ja tööülesanded selle all peidus. Tagasiside padletiga.

Kaire rääkis, et digitunnid fikseeritakse tema poolt peetavas digipäevikus, kus nii pilt kui väike kokkuvõte- mida/kuidas kasutati. Nutikas ja hea jälg:) Õhutab õpetajaid digivahendeid kasutama. Kaire kõneles ka ülirõõmsalt ja positiivselt õpetajate digipöörde vaimustusest ja tehnoloogia kasutamisest. Kõrva taha panekuks jäi lause “Kulla lapsevanem, kui ostsid lapsele kalli nutivahendi meelelahutuseks, siis luba, et kool teeb sellest õppevahendi!”.

Järgnes mõtete vahetamine direktori kabinetis. Oli mõnus, soe ja kohvilõhnaline, kuni… “Viljandis oli koolitulistamine… õpetaja hukkus…?!?” Mõistus tõrkus uskumast- ei, mitte meil siin, mitte Eestis- meil selliseid asju ei juhtu! Ometigi… raske südamega tõusime senini turvaliseks peetud Eestimaa koolist ja teadsime, et midagi muutus jäädavalt…

Kell 15.00 algas aulas puutetundlike tahvlitega ühisõppimine, mida viis läbi Stanislav Voronovski Samsungist- sama kooli vilistlane! Tahvlid kätte ja tegutsema. Õpetajad muutusid koheselt õpilasteks, kes õpetajale ohtralt küsimusi esitasid ja “peavalugi” valmistasid. Tund möödus kiiresti, ehkki tähelepanu tuli jagada uute  teadmiste ja Viljandist tuleva infoga:(

Aitäh Pärnu Vanalinna Põhikoolile jagatud kogemuste eest ja suur tänu direktorile armsa hooliva kingituse eest- kooli pildiga helkur tundus tänase päeva sündmustega seoses väga erilisena- “Hoidkem üksteist! Hooligem elust!”

Kodutee läbi hämarduva sügissombuse ilma oli ärev- püüdsime kuulata raadiost infot, nutikatest lugeda sõnumeid, kommentaare. Esimesed vihmapiisad langesid autoklaasile juba Pärnus, pimedus tihenes, linn süttis tuledes. Oli lõpmata hea, et olime soojas ja turvalises autos, koos ja saime rääkida. Elust, inimestest, õpetamisest ja õpetajatest. Oli hea, et saime jagada muljeid ühiselt kogetud päevast.

Koju jõudes ootas meilboksis juba kiri Kairelt koos piltide lingiga. Selles ongi digipöörde võlu, et oled kursis kõige ja kõigiga, nii heas kui halvas, nii mures kui rõõmus aga ka lootustes. Seda kõike õpetas tänane päev.  Aitäh teekaaslastele nii autos kui Pärnus!

 

Pärnu Vanalinna Põhikool külas Kongutas ehk meil…

SAMSUNG 17. novembril oli meil suur rõõm võõrustada Samsungi Digipöörde raames Pärnu Vanalinna Põhikooli naiskonda. Nii kirjutavad külaskäigust pärnakad:

Digipöörde meeskond käis tutvumas Konguta kooli digipööramisega. Tutvusime majaga, piilusime tundidesse ja vahetasime mõtteid digiteemadel. Me nägime ja kuulsime palju. Konguta kool on lahke jagama – õpilaste kogunemine ja sünnipäevalapse õnnitlemine, moodulmaja, Juku akadeemia, “jälg” lõpetanutelt, digitunnid, ühtehoidev personal, suurepärased saavutused, kiiduväärt koostöö kohaliku omavalitsusega, mitmekülgsus ja ei saa mainimata jätta magusat üllatust. Aitäh, Kongutale imetoreda päeva eest. Saime taas jõudu digipööramiseks…

Meie kooli kommentaar: Koosõppimise päev oli väga kasulik, sest külalised olid asjalikud ja professionaalsed. Ongi tore – õppida üksteiselt!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s